Перейти к публикации

Рекомендованные сообщения

Отче наш, Иже еси на небесех!

Да святится имя Твое;

да приидет Царствие Твое;

да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли;

хлеб наш насущный даждь нам днесь;

и остави нам долги наша якоже и мы оставляем должником нашим;

и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго;

яко Твое есть Царство и сила и слава во веки. Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи,повсюду всем дающий жизнь и дыхание,и непрестанно чрез служение тварей доказывающий любовь Свою ко всем людям.Соделай в том и меня подобным образу Твоему,чтобы и я неутомимо,Тебя ради и по Твоему примеру,любил благороднейшее создание Твое - ближняго моего,и поступал с ним,как любовь того требует,чрез Иисуса Христа,Господа нашего.Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость Татиана.

Господи! Прости нам .Господи,помоги нам всецело встать на путь спасения,помоги нам дни нашей жизни проводить в доброделании,в любви к Тебе,Всевышний Боже,и любви ко всякому человеку!

 

Господи,прости нам за непочтение родителей и стариков,за зло и слезы, причиненные нами им!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи,исцели наши души от тяжкого недуга лжи, от обмана и клеветы.

О Боже,милости буди мне грешному! Прости мое осуждение ближних,мое злоречие,и благослови любить всех по заповеди Твоей!

Господи,прости меня,за грех пристрастия к телу,за служению плотским страстям и вожделениям.Господи,очисти мое сердце,просвети ум,укрепи волю в борьбе с похотью тела и растленностью воображения.

Прости Господи за мою раздвоенность,расколотость,расслабленность и внутреннюю скрытность и тайную греховность.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

На всякий час сего дня во всем наставь и поддержи меня.Какие бы я ни получил известия в течение дня,научи меня принять их со спокойной душой и твердым убеждением,что на все святая воля Твоя.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Во всех словах и делах моих — руководи моими мыслями и чувствами.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Со слезами молю Тебя,Господа Бога моего.Помоги мне утвердиться в моем намерении жить по христиански,а исповедною мною грехи прости,яко Благ и Человеколюбец!

 

Приготовь меня Сам Господи к святому таинству Причащения,удостой меня неосуждено приступить к Твоей Трапезе,возбуди Господи в душе моей глубокую веру.Дай мне соединиться с Тобою и получить уверенность в прощении грехов и наследии жизни вечной.Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Во всех непредвиденных случаях не дай мне забыть, что всё ниспослано тобой.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

О,Господи Иисусе Христе,Боже Милостивый и Долготерпеливый! Всели в душу мою пламень Твоей Святой любви,привлеки меня к Себе,молю Тебя,Премилосердный Всемогущий Господи! Не взирай на мою греховную нечистоту,умилосердись надо мною кающимся грешником.Вооружи меня на борьбу со злым грехом,дай мне силы,дай мне волю одолеть их неутомимою борьбою,даруй мне победу над ними.Не лиши меня возможности достичь небесных радостей и вечного блаженства.Аминь.

Господи,как хочешь,так и устрой со мной и во мне,только не лиши меня общения Твоего.(поклон.)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи,прости мою слабую веру и мое своеволие.

Господи,укрепи и умножь во мне веру.Враг искушает меня,но Ты Господи,помоги мне устоять в вере и в любви Тебе!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Не помяни Господи множество грехов наших в час праведного суда Твоего.Не отвергни нас от лица Твоего,но Человеколюбием Твоим помилуй нас,прости и спаси нас! Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи, дай мне силу перенести утомление наступающего дня и все события в течение дня. Руководи моею волею и научи меня молиться, верить, надеяться, терпеть, прощать и любить. Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи, дай нам силу перенести утомление наступающего дня и все события в течение дня. Руководи моею волею и научи меня молиться, верить, надеяться, прощать и любить. Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Блажен муж, иже не иде на совет нечестивых и на пути грешных не ста, и на седалищи губителей не седе,

но в законе Господни воля eго, и в законе Его поучится день и нощь.

И будет яко древо насажденное при исходищих вод, еже плод свой даст во время свое, и лист eго не отпадет, и вся, елика аще творит, успеет.

Не тако нечестивии, не тако, но яко прах, eгоже возметает ветр от лица земли.

Сего ради не воскреснут нечестивии на суд, ниже грешницы в совет праведных.

Яко весть Господь путь праведных, и путь нечестивых погибнет.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи,даруй мне благодать не прекословить,не настаивать на своем мнении ,не оправдываться.

Господи,положи хранение устам моим и дверь ограждения о устах моих.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Вскую шаташася языцы, и людие поучишася тщетным?

Предсташа царие земстии, и князи собрашася вкупе на Господа и на Христа Его.

Расторгнем узы их и отвержем от нас иго их.

Живый на Небесех посмеется им, и Господь поругается им.

Тогда возглаголет к ним гневом своим и яростию Своею смятет я.

Аз же поставлен есмь Царь от Него над Сионом, горою святою Его,

возвещаяй повеление Господне. Господь рече ко Мне: Сын Мой еси Ты, Аз днесь родих Тя.

Проси от Мене, и дам Ти языки достояние Твое, и одержание Твое концы земли.

Упасеши я жезлом железным, яко сосуды скудельничи сокрушиши я.

И ныне, царие, разумейте, накажитеся вси судящии земли.

Работайте Господеви со страхом и радуйтеся Ему с трепетом.

Приимите наказание, да не когда прогневается Господь и погибнете от пути праведнаго, егда возгорится вскоре ярость Его. Блажени вси надеющиися Нань.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Господи, что ся умножиша стужающии ми? Мнози востают на мя,

мнози глаголют души моей: несть спасения eму в Бозе eго.

Ты же, Господи, Заступник мой еси, слава моя и возносяй главу мою.

Гласом моим ко Господу воззвах, и услыша мя от горы святыя Своея.

Аз уснух, и спах, востах, яко Господь заступит мя.

Не убоюся от тем людей, окрест нападающих на мя.

Воскресни, Господи, спаси мя, Боже мой, яко Ты поразил еси вся враждующыя ми всуе: зубы грешников сокрушил еси.

Господне есть спасение, и на людех Твоих благословение Твое.

 

Слава:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

О, Пресвятая, Богоизбранная Дево, Святаго Утешителя Духа Всенепорочная Невесто, Пребожественнаго же Отца Небеснаго Дщерь Превожделенная, посреде терния мира сего Тем обретенная, яко крин пресветлый добротою девства блистающийся, да Сыну Божию Чистая Матерь Неискусобрачная будеши! Что убо воздадим Тебе в пресветлый день сей Благовещения, воньже Архангела Гавриила красотою безмернаго девства Своего удивила еси и от того неизреченное обрадование восприяла еси? Что принесем Тебе за вся утешения Твоя, имиже возвеселила еси в день сей весь мир видимый и невидимый, наипаче же падший древле род человечь? Днесь спасения нашего начало и еже от века таинства явление: ныне убо Слово Божие тихо сниде с небес, яко капля каплющая на землю, и вселися в Твою Богоблагодатную Девственную утробу и бысть Плоть спасения нашего ради. Сего ради днесь Ангели ликуют на небесех и вся тварь веселится и радуется, празднующе начало свобождения своего от работы истления в свободу славы чад божиих. Ныне радуется женское естество, Евы ради падшее, та бо повинувшися змию печаль роди женам и неудержанно введе смерть. Ты же, Дево, разрешила еси от горькия работы весь род человечь и свободою Христовою естество женское почтила еси, зане девством чистым паки истинную жизнь ввела еси, и сего ради жены, девство держаще, врага яве побеждати начинают. Ныне Адам ликует, видев, яко в пресветлый день сей исполнися на Тебе первое райское благовестие, яко семя Жены сотрет главу змия. С нимже ликовствует ныне весь род человечь, понеже Тобою, Пречистая, упразднися днесь древнее отвращение Божие к человеком, Бога бо паки привела еси к нам. Сего ради зрим Тя ныне, якоже древле Иаков, яко Лествицу Высокую, Еюже сниде Бог на землю и яко Мост Пречуден, имже сущих от земли паки возводиши на небо. Что воздадим Тебе, Царице неба и земли, за вся сия, имиже радость несказанную подала еси падшим и заблуждшим людем Твоим? Вся наши жертвы и приношения ничтоже суть пред величеством благодеяний Твоих. Единое точию угодно Тебе: "сердце сокрушенно и смиренно", егоже и Сын Твой и Господь наш "не уничижит". Сего ради молим Тя: исполни нас от превосходящия высоты смирения Своего елика вместити возможем, да принесем Ти во всесвятый день Благовещения Твоего Твоя от Твоих, во еже во всяцем деле блазе не мыслити высокая, но выну в смирении духа пребывати. Сею первейшею добродетелию украшени, в пресветлый день сего праздника Твоего в кротости и чистоте сердца со Архангелом Гавриилом возопием тебе: Радуйся, Благодатная, Радуйся, Обрадованная, Радуйся, Преблагословенная, Господь с Тобою и Тобою с нами во веки веков. Аминь.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

×
×
  • Создать...